۳۲۳۲۰۴۱۶ – 026

وایت برد شیشه ای

جستجو کردن
بستن این جعبه جستجو.
تفاوت بین وایت برد شیشه ای با دیگر وایت برد ها

تخته وایت برد شیشه ای یا گلس برد چیست؟

تخته وایت برد شیشه ای، گلس برد یا کالر برد شیشه ای  که در اصطلاح، از انواع دیگر تخته وایت برد ها محسوب می شوند. به خاطر مزایا و امکانات و جلوه خاصی که دارند، امروزه محبوبیت خاصی بین کاربران تخته وایت برد حرفه ای پیدا کرده اند.

تخته وایت بردهای شیشه ای مغناطیسی و وایت برد های شیشه‌ای رنگی در اندازه های مختلف ،با کیفیت بالا و، طراحی های زیبا ، رنگهای زیبا و با قیمت‌های مختلف تولید می‌گردند.

تخته وایت برد شیشه ای می‌تواند بهترین گزینه برای دفتر کار و مراکز آموزشی باشد بدلیل اینکه کیفیت مطلوب آنها باعث می‌شود که جای ماژیک بر روی آن باقی نماند و همچنین طول عمر مفید بالاتری دارند.

تفاوت بین وایت برد شیشه ای با دیگر وایت برد ها

تختهٔ سیاه یا تختهٔ چوبی معمولاً به عنوان یک صفحه برای نوشتن با مارکر یا گچ استفاده می‌شود، در حالی که وایت برد یا تختهٔ سفید، معمولاً یک صفحهٔ سفید با قابلیت پاک شدن است که با مارکرهای خشک ارتباطی دارد. اما وایت برد شیشه‌ای از جنس شیشه است و با مارکرهای خشک پاک می‌شود، علاوه بر این، معمولاً براق‌تر و با کیفیت‌تر از وایت بردهای معمولی است.وایت برد شیشه‌ای معمولاً دارای سطحی صاف و براق است که باعث بهبود کیفیت نوشتن و پاک کردن مارکرها می‌شود. همچنین، این نوع تخته برای مدت زمان بیشتری مقاومت دارد و با استفاده از مواد شیشه‌ای معمولاً به عنوان یک محیط نوشتن دائمی و مقاوم در محیط‌های آموزشی و اداری استفاده می‌شود.

در مقابل، تختهٔ سفید معمولی معمولاً از جنس PVC یا سایر مواد پلاستیکی ساخته شده است و ممکن است در طول زمان پارگی یا ایجاد لکه ها را تجربه کند. همچنین، نوشتن بر روی تختهٔ سفید ممکن است باعث بیشتر کشیده شدن مارکرها شود و پاک کردن آنها نیازمند استفاده از محلول پاک کننده خاص است.به علاوه، تختهٔ سفید معمولی ممکن است سریعتر آب شود و نیاز به تعویض بیشتر داشته باشد. از طرفی، تختهٔ شیشه‌ای به دلیل سطح صاف و ضد باکتری آن، بهبود بهداشت و تمیزی را فراهم می‌کند و به دلیل مقاومت بالا، می‌تواند گزینهٔ مناسبی برای محیط‌هایی با استفاده فراوان باشد.

تفاوت بین وایت برد شیشه ای

 

 

نکات اصلی در تمیز کردن تخته وایت برد مغناطیسی شیشه‌ای

بنا به توصیه تولیدکنندگان دستورالعمل هایی برای تمیز کردن سطح این تخته‌ها وجود دارد که در نهایت منجر به افزایش طول عمر آن‌ها می‌شود‌. در زیر برخی از این موارد را برمی‌شماریم.

  • استفاده از پاک کن‌های مخصوص، اسفنج مخصوص یا پارچه نخی با پرزهای نه چندان زبر استفاده کرد که عاری از گرد و خاک و آلودگی های دیگر باشد. تا سطح تخته خراشیده نشود و طول عمر آن کاهش نیابد.
  • تاثیر آفتاب بر روی برخی مواد پاک کننده می‌تواند باعث ایجاد یک تاثیر احتمالی روی شیشه شود برای جلوگیری از این حالت بهتر است محلول‌های تمیز کننده را محدود کنید یا در طول شب استفاده کنید و یا آثار آن را روی شیشه با آب خوب از بین ببرید.
  • برای تمیز نگه داشتن صفحه تخته از فراورده‌های حاوی الکل با درصد ملایم استفاده کنید. مثلا می‌توانید از افشانه‌های خوشبوکننده به جای الکل قوی استفاده کنید.

نکات مهم برای افزایش طول عمر تخته مغناطیسی

  • نگهداری تخته در دمای مناسب به طوری که در معرض تغییر دمای مداوم قرار نگیرد.
  • از نوار چسب روی صفحه وایت برد استفاده نکنید چرا که موجب به جا ماندن جرم‌هایی بر روی شیشه می‌شود که کاربر را وادار می‌کند برای از بین بردن آن از ابزار خشنی مانند کاردک استفاده کنند.
  • استفاده از ماژیک مخصوص وایت برد شیشه‌ای باعث طول عمر بیش‌تر تخته می‌شود.
  • تمیز کردن مداوم و هر روزه تخته مهم نیست، در طول هفته یا روزانه چقدر از تخته استفاده می‌کنید مهم این است که روزانه تخته را پاک کنید چرا که رد ماژیک ها در تماس با هوا و در مدت طولانی خشک می‌شود و پاک کردن آن را سخت می‌کند و همین مساله ممکن است باعث آسیب به صفحه تخته شود.

اگر موارد ذکر شده در بالا را در نگه‌داری از تخته رعایت کنید تخته وایت‌بردی با طول عمر بالا و بی عیب و نقص خواهید داشت.

چرا تولیدکنندگان به فکر ایجاد تخته وایت برد شیشه ای افتادند؟

در پاسخ به این سوال، بهتر است ابتدا مشکلات تخته وایت بردهای دیگر را بررسی کنیم. به طور کلی به غیر از تخته وایت بردهای شیشه ای، سه نوع تخته دیگر وجود دارند، که عبارتند از: تخته وایت برد ملامین، تخته وایت برد استیل یا آلومینیوم، تخته وایت بردهای استیل پروسلین. با وجود این سه مدل تخته وایت برد، چرا تولیدکنندگان نیاز به وجود یک نوع تخته وایت برد دیگر، آن هم از جنس شیشه را لازم دانستند و به ساخت تخته وایت برد شیشه ای پرداختند؟

چرا تخته وایت برد شیشه ای بهتر از سایر مدل ها است؟ پاسخ در بررسی مشکلات این تخته وایت بردها است. تخته وایت بردهای مرسوم به مرور زمان مشکلات متعددی ایجاد می کنند، که رایج ترین آنها عبارتند از: لکه گیری عمقی، خش افتادن و فرسوده شدن. خوشبختانه تخته وایت برد شیشه ای این مشکلات را ندارد. می پرسید چگونه؟ در ادامه به بررسی این مشکلات بپردازیم:

  • لکه گیری عمقی

شاید این واژه به خودی خود مشکل تخته وایت بردها را بیان نکند. بنابراین تصور کنید که تخته وایت برد شما در هفته اول پس از خرید، کاملا تمیز باقی مانده و به راحتی نیز پاک می شود. اما پس از هفته اول استفاده، به مرور لکه های عمقی شکل می گیرند. بدین معنا که جوهر ماژیک ها به لایه های سطوح تخته وایت برد نفوذ کرده و همواره شاهد لکه های جوهری خواهیم بود، که به هیچ عنوان قابل پاک شدن نیستند. حتما این مورد را در کلاس های درس به خوبی مشاهده کرده اید.

در ابتدای سال تحصیلی، تخته های وایت برد کاملا سفید هستند، اما پس از گذشت چند هفته، به نظر می رسد پس زمینه آنها به رنگ جوهر ماژیک درآمده است. هر چند که این مشکل حاصل از تمیز نکردن صحیح تخته است، اما در هر صورت پس از مدتی رخ می دهد. این در حالی است، که تخته وایت بردهای شیشه ای این مشکل را ندارند. چرا که آنها دارای هیچگونه منافذی نبوده و جوهر به درون آنها نفوذ نمی کند و به سادگی پاک می شود. به همین دلیل نیز تخته وایت برد شیشه ای گزینه بهتری است.

  • خش افتادن

این مشکلی است که حتی بهترین تخته وایت بردهای استیل نیز، به آن دچار می شوند. تخته وایت بردها و به طور کلی، تمامی اشیاء دیواری، در معرض خش افتادن هستند. این مشکل می تواند به دلیل جا به جایی وسایل، ماژیک های بی کیفیت، تخته پاک کن های بی کیفیت و غیره رخ دهد. البته در بین تخته وایت بردهای مرسوم، تخته های سرامیکی بیشترین مقاومت را در برابر خش افتادن دارند.

اما با این حال از کیفیت و دوام تخته های شیشه ای برخوردار نیستند. دلیل آن هم این است که تخته های شیشه ای، از شیشه حرارت دیده نشکن ساخته شده اند، که تقریبا ۴ برابر سرامیک دوام دارند. به همین دلیل نیز خش افتادن بر روی آنها و یا حتی شکسته شدنشان، تقریبا امری غیرممکن است. این ویژگی، خرید تخته وایت برد شیشه ای را برای ادارات و محل های شلوغی چون مدارس لازم می کند.

  • فرسوده شدن

تخته وایت بردها کاربردهای بسیاری در مدارس، صنایع و دفاتر دارند و به طور مداوم مورد استفاده قرار می گیرند. به همین دلیل نیز فرسوده شدن آنها پس از مدتی، یک امر عادی است. البته تخته وایت بردهای ملامین تا حدودی در مقابل فرسوده شدن مقاوم هستند و سطح آنها، به صورت تدریجی کیفیت خود را از دست می دهد. اما تخته وایت بردهای شیشه، کاملا در مقابل فرسوده شدن مصون هستند و حتی پس از ۲۰ سال کار کردن نیز، کیفیت و ظاهری همچون روز اول دارند.

مزایا و ویژگی های تخته وایت برد شیشه ای

تختهٔ وایت برد شیشه‌ای، علاوه بر مزایایی که قبلاً ذکر شد، دارای ویژگی‌هایی دیگر نیز می‌باشد. به عنوان مثال:

1. قابلیت نصب آسان: اکثر تخته‌های وایت برد شیشه‌ای قابلیت نصب آسان دارند و می‌توانند به راحتی به دیوار نصب شوند یا بر روی استند قرار بگیرند.

2. مقاومت در برابر خط و خش: سطح شیشه‌ای تختهٔ وایت برد مقاومت بالایی در برابر خط و خش دارد و در طول زمان به صورت دائمی شفاف و براق می‌ماند.

3. قابلیت نصب مکمل‌ها: برخی از تخته‌های وایت برد شیشه‌ای امکان نصب مکمل‌هایی مانند قلم نگهدارنده‌ها، پاک‌کننده‌ها و نگهدارنده‌های کاغذ را فراهم می‌کنند.

4. طول عمر طولانی: با نگهداری و استفاده مناسب، تختهٔ وایت برد شیشه‌ای می‌تواند برای مدت زمان بسیار طولانی خدمت کند و نیاز به تعویض ندارد.

5. چشم‌گیری و زیبایی: تخته‌های وایت برد شیشه‌ای به دلیل ظاهر شفاف و براق خود، یک جلوه زیبا و مدرن به فضای کلاس یا اداره اضافه می‌کنند.

در ادامه

تختهٔ وایت برد شیشه‌ای از جنس شیشه با سطح صاف و براق است که با مارکرهای خشک قابل نوشتن و پاک کردن است. این نوع تخته، مقاومت بیشتری نسبت به خط و خش دارد، قابلیت نصب آسان دارد، طول عمر طولانی‌تری دارد و جلوه زیبایی و مدرنی به فضای مورد استفاده می‌دهد.به طور کلی، تختهٔ وایت برد شیشه‌ای با مزایایی مانند مقاومت بالا، طول عمر طولانی، قابلیت نصب آسان، و جلوه زیبا، یک گزینهٔ عالی برای محیط‌های آموزشی، اداری و تجاری است.

جمع بندی

تخته وایت بردها در مکان های مختلفی چون کلاس ها، ادارات، بیمارستان ها، صنایع و غیره، کاربردهای بسیاری دارند. آنچه در خرید تخته وایت برد مهم است، توجه به کیفیت محصول می باشد. زمانی که حرف از کیفیت تخته وایت برد به میان آید، تخته های شیشه ای حرف اول را می زنند. این مدل تخته ها مزایای بسیار زیادی داشته و در مقایسه با دیگر تخته وایت بردها، کیفیت بالایی دارند.

البته به منظور تحقق این امر، باید از طراحی دکوراسیون داخلی کمک گرفت تا پارتیشن ها طبق استاندارد معماری در جایگاه مناسب قرار گیرند و متریال استفاده شده برای آن ها، با سایر متریال دکوراسیون داخلی ادارات و شرکت ها تناسب داشته باشد، تا بدین ترتیب فضایی زیبا و دلنشین خلق گردد. در ادامه ایده های نابی را در اختیارتان قرار می دهیم تا بتوانید متناسب با سبک دکوراسیون فضای کاری خود، از مناسب ترین پارتیشن ها استفاده کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *